Eğitim Faaliyetleri ve Öğrenme Kaynakları

Eğitim faaliyetleri ve kodlama araçlarından oluşan bir koleksiyona göz atın. Bu kaynaklar, farklı ihtiyaçları olan ve çeşitli kodlama deneyimleri göz önünde bulundurularak öğrencilerle çalışmaya dayalı olarak oluşturulmuştur.

coding

Aktiviteler

coding

Bilgisayarsız Kodlama

Bir bilgisayar veya dijital cihaz kullanmadan etkinliklerle "uygulamalı" olun.

coding

PinooJr Simülatör

Bir bilgisayar veya dijital cihaz kullanarak etkinliklerle kodlamanın temellerini öğrenin.

coding

Robotik

Her şeyi karıştırın! Etkinliklerde sanal ve fiziksel etkileşimleri birleştirin.

Çocuklar Neler Öğrenecek?

💪Yaratıcı Güven

Çocuklar teknolojiyi kullanarak kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade edebilir ve yaratıcı özgüvenlerini kazanabilirler. Pinoo, öğrencilerin ilgi alanlarını çeşitli yeni beceriler ve uzmanlıklarla buluşturabilir.

🌐Dijital Düşünün ve Gerçekçi Oynayın

Dijital yerli nesil çocuklarımızı bilişimsel düşünmeye teşvik ederken, onları gerçek dünyada oynamaya ve gerçek problemleri çözmeye teşvik edin. Problem çözme ve fikir yineleme yoluyla dijital çağ okuryazarlığı oluşturun.

🚀STEAM

STEAM; Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematiği öğrenci sorgulamasına, diyaloğuna ve eleştirel düşünmeye rehberlik etmek için erişim noktaları olarak kullanan bir eğitim yaklaşımıdır. Sonuçlar, düşünceli riskler alan, deneyimsel öğrenmeye katılan, problem çözmede ısrarcı olan, işbirliğini benimseyen ve yaratıcı süreç boyunca çalışan öğrencilerdir. Yarının dünyası bu zihniyeti gerektiriyor ve erken aşamadan itibaren bunu geliştirmek harika.

🧐Eleştirel Düşünme

Pinoo, teknolojiyi benimsemenin artık sadece temel mühendislik, hesaplama veya bilgi öğrenmek anlamına gelmediğini, aynı zamanda kişinin etrafındaki dünyada olumlu bir etki yaratmak amacıyla teknolojiyi yaratıcı bir şekilde uygulamak için becerilerini geliştirmesi, duyularını harekete geçirmesi ve eleştirel düşünceyi kullanması anlamına geldiğini kabul etmektedir.

Haydi Sende Kodla